Kā sievietes padomju laikos rūpējās par skaistumu: 5 mammu un vecmāmiņu skaistumkopšanas padomi

Kopš neatminamiem laikiem sievietes ir centušās tā vai citādi izcelt savu skaistumu, sekojot laikmeta diktētajām modes tendencēm. PSRS dzīvojošās sievietes nebija izņēmums.

Kādus skaistumkopšanas knifiņus izmantoja mūsu mātes un vecmāmiņas, lasiet tālāk rakstā.

Etiķis

Neskatoties uz to, ka ir divdesmit pirmais gadsimts un veikalu plauktos ne tik sen parādījās etiķis matiem, mūsu mātes un vecmāmiņas ilgi pirms jaunmodīgām novitātēm zināja matu kopšanas noslēpumus, izmantojot etiķa ūdeni.

Atšķaidīts maisījums (1/3 glāze etiķa uz trim glāzēm ūdens) ir labs veselīgiem matiem un galvas ādai. Tas arī palīdz samazināt matu galu šķelšanos un paātrina matu augšanu. Ir daudz dažādu veidu, kā izmantot un uzklāt šķīdumu matiem un galvas ādai. Parasti to izmanto mazgāšanai, daži cilvēki maisījumu uzklāj tieši uz matiem un galvas ādas, bet citi to izmanto, lai pirms lietošanas atšķaidītu šampūnu.

Šī procedūra padara matus gludākus un spīdīgākus, lieliski izskalo galvas ādu un piešķir apjomu pie matu saknēm.

Auzu pārslas

Lai likvidētu taukainu spīdumu un novērstu pūtītes, Padomju Savienībā dzīvojošās sievietes ne tikai lietoja spirta šķīdumus, bet arī kā pīlinga līdzekli izmantoja auzu pārslas, samaļot tās kafijas dzirnaviņās miltos un pēc tam pārlejot ar nelielu daudzumu silta ūdens, iegūstot viskozas putras konsistenci. Maisījumu uzklāja uz sejas un maigām apļveida kustībām izklāja uz problemātiskajām vietām.

Auzu pārslu pulveris lieliski tika galā ar savu uzdevumu, maigi pulēja ādu, nolobīja atmirušās daļiņas, attīrīja poras, tādējādi regulējot tauku dziedzeru darbību. Šāda procedūra padarīja seju svaigu, gludu un starojošu. Šādu procedūru veica vienu vai divas reizes nedēļā. Mūsdienu pasaulē auzu miltus ir aizstājuši enzīmu pulveri.

Zāļu vannas

Zāļu vannošanās ir relaksējoša un ārstnieciska mazgāšanās metode, kurā karstam ūdenim pievieno garšaugus vai zāļu tējas. Zāļu vannošanās prakse jau gadsimtiem ilgi ir pazīstama ar daudzām garīgām un fiziskām priekšrocībām, piemēram, stresa mazināšanu, relaksāciju, laba miega veicināšanu, ādas nomierināšanu un dziedināšanu.

Lietojamo augu izvēle ir atkarīga no personīgajām vēlmēm un vēlamā efekta, un daži no populārākajiem ir kumelītes, lavanda, roze un eikalipts, kam piemīt nomierinošas, atjaunojošas un relaksējošas īpašības. Tātad PSRS laika sievietes simtprocentīgi zināja par skaistumu, veselību un relaksāciju.

Veselīgas dabiskas lokas

Kad tehniskās iespējas nebija tik populāras un daudzpusīgas kā tagad, sievietēm izdevās izveidot ne tikai nevainojamu stilu, bet arī cirtas, kas izskatījās pēc iespējas dabiskāk. Galvenais mīksto loku vai gluži pretēji – elastīgo cirtas noslēpums bija paštaisīti no marles un papīra izgatavoti ruļļi, kurus uzklāja uz mitrām šķipsnām. Tiklīdz mati bija izžāvēti, ruļļi tika rūpīgi noņemti, un viss, kas atlika, bija ar pirkstu vai ķemmes palīdzību piešķirt frizūrai vēlamo formu, fiksējot to ar laku.

Lasi vēl: Sievietes matu garums jums pastāstīs kaut ko interesantu par viņu

Roku kopšanas procedūras

Roku vannas ir viegls un relaksējošs veids, kā attīrīt, mitrināt un nomierināt rokas. Tās parasti gatavo, sajaucot ēteriskās eļļas vai zāļu tējas ar siltu ūdeni. Visbiežāk izmantoja lavandu, kumelītes un rozes, kas veicina relaksāciju un veselīgu ādu. Maisījumu var uzklāt tieši uz plaukstu ārējās un iekšējās puses, iemasēt un noskalot ar siltu vai aukstu ūdeni, pēc tam, ja nepieciešams, lietot mitrinošu līdzekli.

Mūsu mātes un vecmāmiņas arī izmantoja cieti, cepamo sodu un sāli, lai stiprinātu nagus un mīkstinātu saplaisājušu ādu. Parasti šādas procedūras veica pusstundu pāris reižu mēnesī.

Pievienot komentāru